Süper Star Ajda Pekkan’ın ilk eşi Coşkun Sapmaz kalk krizi geçirerek hayatını kaybetti. Pekkan’ın sadece 6 gün evli kaldığı ve dönemin gazete manşetlerine konu olan evliliğinin hikayesi yeniden gündeme geldi.

Süper Star Ajda Pekkan’ın 28 yaşında evlendiği ilk eşi Coşkun Sapmaz geçtiğimiz Cumartesi kalk krizi geçirerek hayatını kaybetti. İşadamı, Pazartesi Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacahmet Mezarlığı’na toprağa verildi. Olay gazete ilanıyla ortaya çıktı. 

Pekkan’ın sadece 6 gün evli kaldığı ve dönemin gazete manşetlerine konu olan evliliğinin hikayesi yeniden gündeme geldi. İkilinin yaşadığı aşk, yıldırım nikahı ve yıldırım boşanma ile sonuçlanmıştı. 

1973’te Zürih’te tanışan Sapmaz ile Pekkan, aynı yıl evlenmişti. Ancak bu evlilik aile içinde ciddi bir kriz yaratmış, Sapmaz’ın evliliğine karşı çıkan ailesini ikna çabaları da sonuç vermemişti. Çift bu yüzden altı gün sonra yollarını ayırdı. 

Ajda Pekkan ile Coşkun Sapmaz, süper starın o dönem sahneye çıktığı Aksaray’daki gazinoda gizlice nikah masasına oturmuştu. Ancak çift, Sapmaz ailesinin tepkisi üzerine altı gün sonra boşanacaklarını açıklamak durumunda kalmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website