Apple’ın amiral gemisi olan iPhone X, sadece iki ay boyunca satışa çıktı, ancak daha yeni bir versiyonunu yakında olduğu söyleniyor.
Uzmanlar, iPhone X Plus olarak adlandırılan yeni akıllı telefonun Koreli teknoloji devi LG tarafından sağlanan bir 6.5inç OLED ekran ile geleceklerini söylüyor.
Bu, Samsung tarafından sağlanan bir OLED ekranıyla donatılmış mevcut iPhone X’in ekranından 0,7 inç kadar daha büyük bir ekran demek.
LG, The Korea Herald’a göre 2018 yılının ikinci yarısında görüntüleri göndermeyi planlıyor ve bu yıl toplam 15 milyon ila 16 milyon ekran tedarik etmesi bekleniyor.
Gazete, üretilmesi beklenen nispeten az ekranın söylentilere göre X Plus modelinin 999 £ ‘dan daha fazla seçilebileceğini gösteriyor. Samsung Apple’ın amiral gemisi akıllı telefonu için ayda yaklaşık on milyon ekran üretiyor.
Bununla birlikte, Mashable , Google’ın Pixel XL’deki LG OLED panelleriyle “bir sürü problem” yaşadığı için haberin Apple taraftarları tarafından memnuniyetle karşılanmayacağını savunuyor.


Teknoloji cihazlarını parçalayıp içerdeki parçaları analiz eden bir firma olan TechInsights’a göre, iPhone X akıllı telefonun fiyatı 999 $ ödeyerek 357.50 $ ‘lık ve brüt yüzde 64’lük bir marj getiriyor. IPhone 8 $ 699 dolara satılıyor ve brüt yüzde 59’luk bir marjı var.
IPhone X’in en göze çarpan özelliği, OLED ekranının şahane azınlık söyleyeceğini söyleyen, muhtemelen şimdiye kadar gördükleri en çarpıcı akıllı telefon ekranı . Uçtan-uca ekran, geçtiğimiz yıl Xiaomi Mi Mix ile aşağı yukarı başlayan ve geçtiğimiz Nisan ayında Samsung Galaxy S8’de küresel ana akım üne sahip olma yolunda ilerleyerek , geçmiş Android cihazlarından kopyalanmıştı.
Apple’ın Face ID ve Animoji kayıtları gibi görevleri yerine getirmek için kamera ve algılayıcı parçalara mahsus depolandığı, ekranın üst kısmındaki tartışmalı dikdörtgen “çentik” kesiminde olduğu gibi garip tuhaflıklar var . Ancak Apple’ın tescilli avantajları, renklendirme ve parlaklık ayarlama True Tone ekran teknolojisini ve yeni bir Super Retina takma adını içeriyor; bu da, iPhone X’in 5.8 inç gayrimenkulünde 458 ppi’de 2436 x 1125 çözünürlükte olması anlamına geliyor. Ayrıca Apple’ın HDR’ye hazır ilk akıllı telefonu. Bütün bunlar, açıkça iPhone X ile iPhone 8 arasındaki en üst düzeyde ayrımcı olan etkileyici bir ekrana ekliyor. Ekstra 200 Dolar mı, yoksa daha zor bir arama mı.

ÖNDEN BAKAN KAMERA DAHA GÜÇLÜ


IPhone X’in üst kısmındaki küçük çentikli kesikte saklı olan yüzünüz emoji kedisine aktarılmaktan veya telefonunuzun kilidini açmak için taramaktan çok daha fazlasını yapan yeni kamera parçaları ve sensörlerin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Önden bakan kamera modülü artık bir kızılötesi kamera, sel aydınlatıcısı, yakınlık tarayıcı, ortam ışığı algılayıcı, hoparlör, mikrofon, 7 megapiksel kamera ve nokta projektör içeriyor. Bunların hepsi, Apple’ın TrueDepth kamerasını, Animoji, Face ID için kullanılan ve bir dizi serin kamera püf noktası olarak adlandırdığı şeyle birleşiyor.
TrueDepth, iPhone X’in önden bakan kamerasının, sadece bir yıl önce sadece iPhone 7 Plus’ın arka kamerası ile sınırlandırılmış Portre modunda diyafram azaltma hilesini gerçekleştirme kabiliyetine sahip olmasını sağlıyor . Ayrıca, ön tarafa bakan kamerayı, daha profesyonel flaş aydınlatmasını çoğaltmanızı sağlayan Apple’ın yeni Portre Modu efektlerini yapabilirsiniz. DSLR kalitesinde yetenekler karşısında çalkantılı bir takla tutan kimseler olmadıkça bunlar çoğumuz için büyük fark yaratmaz. Ancak, en ileri teknoloji mobil fotoğrafçılık özelliklerini parmak uçlarınıza koymak, iPhone kullanan nüfusun oldukça büyük bir kesimine büyük bir çekme ve X’e geçiş yapmak için iyi bir neden olabilir.

ANIMOJI, DÜZGÜN VE YENI BIR YÜZ HARITALAMA KONSEPTIDIR.

Animoji , cepheye bakan kamera ve iPhone X’in 3D haritalama sensörlerini kullanarak yüz hareketlerinizi , ifadelerinizi ve konuşmanızı çoğaltan karikatür hayvanlardır. Face ID tarafından gerekli olan TrueDepth bileşenlerini kullanır ve Apple’ın evliliğinin mükemmel bir örneğidir. donanım ve yazılım ile endüstri standardından daha gelişmiş bir şey elde etmenizi sağlar. Apple’ın uygulaması, aşırı gevşek bir kaynak atığı olmasa da kendini çılgınca eğlendiren ve kendini beğenmiş aşırılıkla aşırı derecede teknolojinin karışımı gibi hissediyor. (Evet, 1.000 $ iPhone sizi bir poop emoji haline dönüştürebilir.)

En iyi ihtimalle, iPhone X sadece Apple’ın bu tatil sezonunu üretmek için yönetebileceği kadar çok birim satacak ve bu, kabul edebileceğimiz kadarıyla olmayacak. Dolayısıyla, muhtemelen, iMessage sohbetlerini çoğu zaman ya da yakın gelecekte dolduracak olan animoji’yi görmezsiniz. Özelliğin, mobil iletişimin olağan bir formu olabilmesi için yıllar önce platform genişliği olabilir. Yine de, bu yeni kamera ve yazılım geliştirmeleri, Apple’ın, teknoloji ve sanatın kesişiminde çocukça bir çeşitlilik olsa bile, yine de biraz sihir gerçekleştirebileceğini kanıtlıyor.

5.8 INÇ EKRAN, DAHA KÜÇÜK BIR PAKETTE DAHA FAZLA EMLAK ANLAMINA GELIYOR

Apple’ın iPhone X’deki uçtan-uca ekranı, en azından iPhone 8 Plus ile karşılaştırıldığında daha küçük bir pakette daha büyük bir ekran elde ettiğiniz anlamına geliyor. Boyutlara bakarsanız, diyagonal olarak ölçülen ekranın 5.8 inç ile geldiğini görürsünüz. Aslında cihazın yüksekliğinden 5.65 inçten daha büyük.

Öte yandan, iPhone 8 Plus’da bu dev ön çerçeve bulunuyor. Bu, daha düşük bir 1920 x 1080 çözünürlükte ve 401 ppi’de yalnızca 6,5 ​​inçlik bir ekranda, 6,24 inçlik bir aygıta sahip olduğu anlamına geliyor. Filmlerden oyunlara, haberi okumaktan hazine eşyalarını ekrana alan biri iseniz, iPhone X’in her ekranı üstün bir donanım parçası olarak düşünülür.

FACE ID, GELECEK GIBI GELIYOR

İlk bakışta, Face ID bir geri çekilme gibi hissedilebilir ve bu görünüm geçerliliğini koruyor. Bunun ne kadar güvenli olacağının veya Touch ID’nin ve parmak izi okumanın etkinliğine yaklaşıp kalmayacağını henüz bilmiyoruz. Ayrıca, Apple’ın iPhone X’in OLED ekranının altına bir parmak izi algılayıcısı yapmış olsaydı muhtemelen sahip olacağı açıktır.

CANLI İZLEME FACE ID DEMOLARI, CIHAZLA ETKILEŞIMIN GELECEĞI GIBI HISSETTIRIYOR

Yine de, Face ID’nin canlı demolarını izlemek ve teknolojik etkileşimin geleceği gibi hissetmek kolay. Teknoloji parmak izi okuyucuları, teknolojik gelişmelerden önce ve her şeyden önce neredeyse yarım on yıl önce olay yerine vardığında benzer endişeler yaşadık ve şimdi mobil güvenliğin bir sonraki bölümüne giriyoruz gibi geliyor. (Doğal olarak, uçtan uca ekranda olduğu gibi, Apple da önce buraya gelmedi, ancak yüz tanıma teknolojisinin geçmişteki uygulamalardan daha üstün olacağı akla geliyor.)

Her ne kadar içine girmek için güvenlik kıvrımları, tabii ki tatsız kolluk karmaşıklığı olsa da, iPhone X’in yüzünüzü haritalamak, tanımak ve bu bilgileri akıllıca kullanması heyecan vericidir. Tıpkı Touch ID’nin iPhone’daki mobil ödemelerin merkezinde yer aldığı gibi, telefonunuzun kilidini açmanın ötesine geçme şansı var. Yapay zeka, belki de – duygusal durumunuzu okumak ve yanıtlamak – belki de – ancak 3D yüz haritalama kesinlikle bazı ilginç yeni olasılıklar satır aşağı açacaktır kimse tahmin’s – bu yeni kullanım durumu gibi görünüyor.
Birçok Apple ürününde olduğu gibi, orta-üst katmanlı bir PC kadar maliyetli bir cihaz olsa bile ödünler vardır. Ekstra geniş ekranı ve yeni 3D haritalama yetenekleri ile iPhone X’in size sağladığı birçok avantaj, böylesine iri bir satın alma işlemi yapmadan önce düşünmeye değer birçok dezavantaja sahiptir.

Sadece geçen yılın modeli çok ucuz – sadece 549 $ – ya da iPhone 8’in aynı işlemci ile birlikte gelmesi değil. Ev düğmesini tıkayan ve çok saldırgan, ileriye dönük özelliklere sahip olduğu için iPhone X, bazen iki farklı teknoloji döneminde sıkışmış bir ayak gibi hissediyor.

İşte burada şimdiye kadarki en pahalı iPhone’un düştüğü yer var:

IPHONE X PAHALI … ÇOK PAHALI

Belki de ekranından daha belirgin olan iPhone X’in tek yönü, fiyat etiketidir. Apple, vergilerini veya 256GB depolama yapılandırmasını etkilediğinde, amiral gemisi ürününün başlangıç ​​maliyetini ilk kez 1,000 $ ‘ın kuzeyinde ayarladı. Cihaz ABD dışında daha pahalıdır – İtalya, Rusya ve Polonya’da müşteriler, örneğin, tüm iPhone X’in 256GB versiyonu için $ civarında 1.600 ödemek zorunda kalacak

APPLE’IN IŞI ÖNCELIKLE IPHONE SATIŞLARINA BAĞIMLI OLMAYA DEVAM EDIYOR

Bu, çoğu müşterinin 600 $ ile 800 $ aralığında ilişkilendirdiği bir cihaz için göz alıcı bir fiyat olmasıyla başa çıkmak mümkün değildir. ABD’teki hücre taşıyıcılarının, bir telefonun gerçek fiyatını gizleyen iki yıllık sözleşme sübvansiyon modelinden uzaklaştıktan sonra, yalnızca bir akıllı telefonun gerçek maliyetini görmeye alıştık.

Ancak durumun gerçekliği, Apple’ın işinin öncelikle 2015’te birim hacminde zirveye ulaşan iPhone satışlarına bağımlı olmaya devam etmesidir. Şirket, premium, ileri teknoloji akıllı telefonlar için bir pazar olduğunu biliyor ve kesinlikle var olacak.Ön siparişler Ekim ayında daha sonra canlı yayınlanmaya başlayınca Apple hayranlarının X’i satın almak için istekli olmalarından hiçbir sıkıntısı çekilmedi.Bununla birlikte, daha derin bir seviyede, hem Apple hem de Samsung için, fiyatlamanın yukarı doğru kaydığı, akıllı telefon için dünyadaki baskın bilgi işlem platformunun önemliliğine uyacak bir fiyat etiketinin bulunduğu yeni bir çağa işaret ediyor . Artık cüzdanlarımızı daha önce hiç olmadığı kadar zorlayacak ve çoğu için yutmak zor bir hap.

DOKUNMA KIMLIĞI KAYBI

Apple’ın yeni Face Kimliğiyle vaat edilen cesur, 3D haritalama geleceğini kucaklayabilirken, aynı zamanda Touch ID’nin kaybolmasını da canlandırabilirsiniz. En azından henüz henüz iPhone X’in uçtan-uca OLED ekranında çalışmayabilirken Touch ID, yıllar içinde herhangi bir modern akıllı telefonun en hızlı, en güvenli biyometrik kilidini açma sisteminden birine yükseldi; en iyi. Bu kaybetmek , yeni, kanıtlanmamış bir sistemle mücadele etmesi gereken birçok X kullanıcısı için can sıkıcı bir uzlaşma olacaktır . Face ID’nin tüm renk ve etnik bölgelerdeki kullanıcılar için sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmayacağı, beyaz ve erkek olmak üzere önde gelen teknoloji şirketlerinin geçmişte kurbanlara düştüğü yönündeki kararı hala açıklıyor. (Apple, teknolojinin karanlık ortamda çalışacağını ve şapkaların ve gözlüklerin dahil edilmesi gibi görünüşteki değişikliklere uyum sağlayacağını söyledi.)

Baş parmağınızın başparmağını cihazın ev düğmesi üzerine koymanız veya parmak izi kayıtınızdan kopyalamanız konusunda zorlamanızın aksine, telefonunuzu iPhone’un kilidini açmak için kolayca gösterebilen kolluk kuvvetleri için ne anlam ifade ettiği konusunda giderek artan bir tartışma var. (Referans için, Beşinci Değişiklik tarafından “referans niteliğinde” delil olarak korunan sayısal şifrenizi yasa uygulamanıza vermek zorunda değilsiniz ). IPhone X’teki yan düğmeye beş kez basarak anında Face ID’yi devre dışı bırakmanın bir yolu var , ancak stresli durumlarda yanlış gidebilecek dağınık bir geçici çözüm gibi görünüyor. Bu nedenle, toplumun etkilerini tam olarak çözebilmesi için Face ID’nin çok erken gelmesi gerçek bir olasılık olduğunu söylemek güven vericidir.

iPhone X özellikleri

Ekran: 5.8 inç OLED, 1125 x 2436 piksel , 3D Touch, True Tone, 625 nit

Ekran kasa oranı: Yaklaşık olarak yüzde 81.23

Yükseklik: 143,6 mm (5.65 inç)

Genişlik: 70,9 mm (2.79 inç)

Derinlik: 7,7 mm (0.30 inç)

Ağırlık: 174 gram (6.14 ons)

İşlemci: Apple A11 Bionics, tümleşik M11 yardımcı hareket işlemcisi

RAM: 3 GB RAM

Depolama: 64 ve 256 GB depolama alanı

Arka Kamera: 12 megapiksel f/1.8 ve 12 megapiksel f/2.4 (OIS destekli) 60 fps 4K, 240 fps 1080p video kaydı

Ön Kamera: 7 megapiksel, f/2.2 diyafram açıklığına sahip, 1080p video kaydı, Face ID kamera

İşletim Sistemi: iOS 11

Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, A-GPS, GLONASS

Suya, Sıçramalara ve Toza Dayanıklılık: IP67

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website