Çiftlik Bank Nedir?

Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasada aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve Çiftlik Bank sitesine yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür. Saanen keçisi bu konuda istisnadır ve ömrü 700 gündür. Yatırdığınız tutarı 4-6 ay arasında geri almış oluyorsunuz ve bundan sonraki aylar kazandığınız her kuruş sizin kar hanenize yazılıyor. Hayvanın sanal ömrü sona erdiğinde o hayvandan daha fazla gelir elde edemiyorsunuz ve yeni yatırımlar yapmanız gerekiyor.

Düzenli ve mantıklı bir şekilde Çiftlik Bank’ta vakit geçirdiğiniz de yaptığınız 1000 TL’lik bir yatırım 1 sene sonra size en az 2200,00 TL olarak geri dönüyor. Maksimum seviye de faydalanmanız durumunda ise 1000 TL başına 2800 TL’ye kadar kazanabilirsiniz.

Çiftlik Bank’a Nasıl Üye Olunur ?

Çiftlik banka üyelik Yönetim kurulu kararı ile 08.01.2018 tarihi itibariyle kapatılmıştır.

Çiftlik Bank Güvenilir Mi?

Çiftlik Bank ne kadar güvenilir?
Herkesin merak ettiği soruya gelelim. Çiftlik Bank gerçekten güvenilir mi? Paramızı yatırıyoruzda ya yarın batarsa ne olacak?

Görünen o ki şuan için işler iyi gidiyor. Sosyal medya paylaşımlardan takip edebildiğimiz kadarıyla Çiftlik Bank büyük oynuyor. Yaptığı yatırımları da gerek paylaştığı videolar ile gerektiğinde ise belge paylaşımları belgeliyor. Bu da sistemin PONZİ olmadığını kanıtlıyor.

Taahhüt miktarı ne kadar?
Herhangi bir sebepten dolayı Çiftlik Bank iflas bildirmek zorunda kalırsa, şirket en az yatırdığınız miktarı geri ödeneceğine dair taahhütte bulunuyor. Bunuda size vereceği ıslak imzalı bir sözleşmeyle resmi kılıyor.

Hangi şartlarda sözleşme alabilirim?
En az 5000,00 TL’lik yatırım karşılığında ‘Çiftlik Bank Canlı Destek’ birimi ile irtibata geçerseniz 15 gün içerisinde belirttiğiniz adrese sözleşmeniz gönderiliyor.

 

Çiftlik Bank’a nasıl yatırım yapabilirim?

EFT veya Papara ile para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Yatırılabileceğiniz asgari tutar 20,00 TL’dir. Bununla bir adet ‘Manisa Tavuğu’ ve 1 TL’lik yem satın alabilirsiniz.

Çiftlik Bank’tan nasıl para çekebilirim?

Yine EFT veya Papara yolu ile en az 10 TL’lik çekim yapabilirsiniz. Papara ile yapılan çekimler anında Papara hesabınıza aktarılır. Çekimler ücretsizdir.

PAPARA nedir?

Çiftlik Bank’a para yatırmanın en kolay yolu diyebilirim. Daha önce PAYPAL kullananlar için bilindik bir sistemdir. Yatırmak istediğiniz tutarı PAPARA’ya aktardıktan sonra kolaylıkla ‘Altın Satın Al’ bölümünden Papara hesabınızadaki para ile altın alımı yapabilirsiniz. Para çekmek istediğiniz zaman ‘Para Çek’ bölümünü kullanın. Çektiğiniz tutar Papara hesabınıza aktarılacaktır. Bu yüzden üye olduktan sonra kendinize birde papara hesabı açın ve Çiftlik Bank ‘Cüzdan Hesabı’ bölümünde Papara Cüzdan Numaranızı kaydedin. Para aktarma işlemleri ücretsizdir.

Çiftlik Bank ile nasıl para kazanılır?

‘Hayvan Pazarı’ bölümünde satın alabileceğiniz farklı hayvanlar mevcuttur. Her hayvanın üzerine tıkladığınızda ufak bir pencerede hayvanın özellikleri ve size getireceği kazanç görüntülenir. Örnek olarak Tosunu kullanacağım çünkü şuan onda güzel bir kampanya mevcut. Daha küçük yatırım düşünenler için ‘Manisa Tavuğu’ (Fiyat: 19,00 TL) veya aynı klasmandaki farklı Tavuk çeşitlerini önerebilirim.

Hesabımıza dönelim:

1) 4300,00 TL’lik bir yatırım yaptığımızı farz edelim. Bu para ile 10 adet ‘Tosun’ satın alacağız.

2) Ne kadar para kazanacağımızı hesaplamak için 2 veriye ihtiyacımız var: Saatlik Üretim + Saatlik Tüketim. Bu verileri yukarıda da belirttiğim gibi hayvanların üzerine tıklayarak elde edebilirsiniz.

Tosun: Saatlik Üretim -> 3500 Birim. Saatlik Tüketim -> 1500 Birim.

3) Verilerimizi bulduk. Şimdi sıra geldi ince hesabı yapmaya.

Toplam Üretim = 35.000 (Saatlik)
Toplam Tüketim = 15.000 Birim (Saatlik)

100 Birim Fiyatı = aşağı yukarı 0,0043

35.000 / 100 * 0.0043 = 1,505 TL (Saatte)

1,505 x 24 x 365 = 13183,80 TL (Senede)

Şimdi bu bakiyeden net kazancımızı elde etmek için yem masrafımızı düşüyoruz.

1 Ton Yem Fiyatı: 0,01 TL

15 * 0,01 = 0,15 TL (Saatte)

0,15 x 24 x 365 = 1314 TL (Senede)

Net Kazanç = 13183,80 – 1314 = 11869,80 TL

Toplam üretimizin %5’i yani bu durumda bir senede 659,19 TL size gümüş olarak ödenecektir. Gümüş bakiyeniz ile Çiftlik Bank şarküterilerinden alışveris yapabilirsiniz.

Çiftlik Bank Yem Deposu Nedir, Üretim Deposu Nedir?
Az önce yaptığımız hesap sadece ve sadece üretim ve yem depolarının kendiliğinden büyümesi beklersek oluşacak tabloyu göstermektedir. Bu da büyük yatırımcılar için sorun teşkil edebilir çünkü yem deponuz küçük ve yem tüketiminiz yüksek ise hayvanlarınıza yem yetiştirmekte zorlanacaksınız. Bu da tekrar tekrar yem satın almanızı gerektirebilir. Bu yüzden hayvan almadan önce yem deponuzu kontrol edin ve yem tüketiminin aşırı olmamasına dikkat edin. Aynısı üretim deposu içinde geçerlidir. Eğer üretim deponuz küçük ve hayvanlarınızın üretimi aşırı ise çok kısa süreler de üretim deponuzu boşaltmanız gerekecektir. Bu da örnek olarak gece uykuda olduğunuzda para kaybetmenize sebep olacaktır. Üretim deponuz dolduğunda boşaltmassanız üretim durur ama hayvanların yem tüketimi devam ettiği için zarar etmeye başlarsınız. Çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. ‘Finansal İşlemler’ –> ‘İstatistikler’ sekmesinin ‘Yem’ bölümünde depo kapasitenizin üzerine tıkladığınızda ‘Level Tablo’sunu bulacaksınız. Deponuzun ne zaman kendiliğinden büyüyeceğini burada belirtilir. İsterseniz ek ücretler ödeyip depolarınızı bir an önce de büyütebilirsiniz. Ben yapmadım, yapmanızıda tavsiye etmem çünkü yeni bir level satın aldıkça kar marjınız düşmeye başlıyor. Satın almak yerine yatırımlarınızı deponuzun büyüklüğüne göre dengeleyin. İlk levelleri satın alarakta geçebilirsiniz. Büyük yatırımcılar için bu şart olacaktır. Daha sonraki leveller çok pahalı olduğundan dediğim gibi satın alma sizi zarara uğratır. Yazdıklarımın hepsi Üretim deposu içinde geçerlidir. ‘Finansal İşlemler’ –> ‘İstatistikler’ sekmesinin ‘Üretim’ bölümünde kapasitenizin üzerine tıklayarak Üretim Deponuzun ‘Level Tablo’sunu bulabilirsiniz.

Üretim deposu : Aldığımız çiftlik hayvanlarının ürettikleri bu depoda gözükmektedir. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi 1000 stok yazıyor 1000 stoktan fazla depolamıyor ve satmak gerekiyor. Aksi taktirde hayvanlar üretim yapsa bile depoda yer olmadığı için depolamayacaktır.

Yem deposu : Aldığımız çiftlik hayvanlarının üretim yapabilmesi için yem deposunun dolu olması gerekmektedir. Yem deposu boş olursa hayvanlar üretim yapmayı bırakacaktır.

Yani sağlıklı olarak sıkıntısız bir şekilde oynamak ve para kazanmak istiyorsak yem deposunun dolu üretim deposunun boş olmasına dikkat edelim.

Çiftlik Bank Kazanç hesaplama ve daha detaylı bilgi için Tıklayınız !

Ayrıca Çiftlik Bank Ucuz Et ve Süt Üretimi İçin Konya’ya Türkiye’nin En Büyük Çiftliğini kuruyor.Projenin temelleri 23 Aralık’ta atıldı.

Çiftlik Bank’ın kurucu CEO’su Mehmet Aydın temeli atılacak proje ile ilgili şu bilgileri verdi; “Çiftlik Bank olarak bu projeyle birlikte ülke sınırlarını aşarak dünya tarımında kalkınmayı, birlikte üretmeyi, çiftçi ile sanayicinin ortak bir çalışma alanına sahip olduğu mekanizasyon ve entegrasyonu hayata geçiriyoruz. Çiftlikte 600 kişiyi direk istihdam etmeyi hedefliyoruz. İstihdam edilen personelin aileleriyle birlikte düşünüldüğünde 5 bin kişiye ulaşan bir ekonomik dalga yaratmış olacağız. Biz Anadolu’yu ve dolayısı ile ülkemizi ve bölgeyi önemsiyoruz. Köylümüzü önemsiyoruz. Tarım ve hayvancılık klasmanında Allah’ın izniyle ülkemizi yukarı taşıyacağız ve bunu yaparken öz kaynaklarımızı, insanımızın emeği ile birleştirip yüksek değerler üreteceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website