Cumhuriyet Sucukları Afyonkarahisar

Afyonkarahisar eşrafının tanınmış kasaplarından merhum Kasap Kara Mehmet 1920’li yıllarda yeni açtığı kasap dükkanının ismini, o döneme has duygularla “Cumhuriyet” koyar.

Cumhuriyet Kasabı, Afyonkarahisarlıların et ihtiyacını karşılarken Kara Mehmet’in özenle hazırladığı sucukta, oldukça leziz bir formül ortaya çıkar. Kara Mehmet’in yaptığı sucukların namı önce Afyonkarahisar’da, zaman geçtikçe de tüm Türkiye’ye yayılır. Cumhuriyet Sucukları artık tartışılmaz bir lezzet haline gelmiştir.

Kasap Kara Mehmet vefat ettikten sonra, oğulları Ahmet ve Ömer Kocaşaban kardeşler Cumhuriyet sucuklarının markalaşma sürecinde gecelerini gündüzlerine katarak hem Afyonkarahisar sucuğunu, hem de Cumhuriyet markasını gönüllere yerleştirirler.

Türkiye’nin dört bir yanında satışı gerçekleştirilen Cumhuriyet Sucukları, aynı zamanda günde binlerce aracın geçiş yaptığı Afyonkarahisar’ın da başlıca hediyelik ürünlerinden birisi olmuştur.

Gelişen teknoloji sayesinde Türkiye ve Dünya standartlarına uygun bir üretim yapısı bulunan Cumhuriyet Sucukları markası neredeyse bir asırdır gelenekselleşmiş lezzetinden asla taviz vermemiştir. Kurulduğu günden bu yana et ve baharat kalitesini, Kasap Kara Mehmet’in bulduğu o eşsiz tarifi ve kalitesini asla değiştirmeyen Cumhuriyet Sucukları, Afyonkarahisar’ın iftihar kaynağı olarak gösterilen markaların başında gelmektedir.

Genel MerkezAfyon Et Entegre Gıda Tarım Hayv.San.Tic.A.Ş. Organize Sanayi Bölgesi 4.Cadde 6.Sokak No:2
AfyonkarahisarTelefon:(0272) 221 18 26 – 221 18 27 – 221 18 28Faks: (0272) 221 18 38

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website