Sosyal medya bazen illallah ettirir. Bu kriz anlarında Facebook hesap silme en iyi çözüm. Diğer çözüm de facebook hesap dondurma işlemi. Sosyal medya sitelerinden Facebook bu konuda iyi. Hem hesaap silme hem de dondurma işlemine izin veriyor. Hiç de zorluk çıkarmıyor. Ne de olsa 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Birkaç kullanıcının ayrılması çok da etkilemiyor.

Facebook Hesap Silme

Sosyal medya bazen insanı yorabiliyor. Ya da özel nedenlerle sosyal medya hesabınızıkapatmanız gerekebiliyor. Facebook da diğer sosyal ağlar gibi hesabınızı silmenizi istemiyor. Direk ayarlarda bu seçenek yok. Ancak yine de silmek isterseniz Hesabımı Sil linkine tıklayarak silebiliyorsunuz. Tıklarsanız karşınıza aşağıdaki uyarı çıkacaktır.

Facebook hesap silme

Facebook

Bu uyarıyı gördükten sonra Hesabımı Sil butonuna tıklarsanız facebook hesap silme işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu seçeneği kullanırken şuna dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer hesabınızı silerseniz bir daha geri getirme şansınız yok. Arkadaşlar, resimler, paylaşımlar hepsi silinecektir. Bunun için de dikkatli kullanılması gerekiyor. Eğer belli bir zaman sonra geri dönmeyi düşünüyorsanız o zaman hesap dondurma işlemini yapınız.

Facebook Dondurma
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi öyle an gelebilir ki, ister ailevi, ister işle ilgili veya arkadaş grubunuza bağlı olarak sosyal medya hesabınızı geçici olarak dondurmak isteyebilirsiniz. Facebook bu konuda en kolay işlem yapılabilen ağlardan birtanesidir. Yapmanız gereken sadece yukarıda isminiz yazan yerin en sonunda aşağı doğru bir işaret var. Basınca meü çıkıyor. Menüden Ayarlar seçeneğine tıklayınız. En sondan bir üstteki. Açılan sayfada sağda Güvenlik seçeneği var. Ona tıklıyoruz. Son olarak ise açılan sayfada en sonda Hesabını Dondur seçeneğine tıklıyoruz. Resimle göstermek gerekirse;

 

Facebook

Eğer bu yollar bana çok zor gibi geldi diyorsanız o zaman Hesabını Dondur linkine tıklayınız. Link sizi direk facebook hesap dondurma sayfasına götürecektir.

Burada dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

Facebook hesabınızı silerseniz geri dönüşü yoktur. O zamana kadar paylaştığınız herşeyi kaybedeceksiniz. Arkadaş listeniz silinecektir.

Hesap dondurma işleminde ise;

İstediğiniz zaman hesabınız tekrar aktif ede bilirsiniz. Arkadaş listeniz, paylaşımlarınız aynen muhafaza edilemktedir.

Önemli uyarı: Sosyal medya kullanmak iyidir, ancak ayarında kullanmak gerekiyor. Her gün saatlerce zamanınızı harcıyorsa dikkat etmelisiniz. Yukarıda Facebook Hesabını Dondur linki, Facebook Hesabımı Sil linki paylaşıldı. Karar sizin. Her ikisini de kullanmakta serbestsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website