Hotmail hesabımı kapatmak istiyorum diyorsanız fakat nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız işte size  hotmail hesap silme işlemini yapabileceğiniz anlatım. İşlemi yapmadan önce bir kaç uyarıyı okumanız gereklidir. Aksi taktirde hiç ummadığınız sonuçlara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü Hotmail veya Outlook mail hesabı kapatma işlemini tamamladıktan sonra geri alma gibi bir imkanınız olmayacaktır. Hesap silme işlemini mobil cihaz veya bilgisayarlar aracılığı ile yapabilirsiniz.

HOTMAİL HESAP SİLME / HOTMAİL KAPATMA

Micrisoft’un mail servisi olarak sunmuş olduğu hizmet olan hotmail veya bir diğer ismi olan outlook hesabınızı kapatmak için hotmail hesap sil butonunu kullanın. Buton sizi Microsoft’un hesap silme sayfasına yönlendirecektir. Eğer hesabınızda oturum açık değilse sizden ilk olarak açılan sayfada giriş yapmanız istenecektir. Bilgileri girerek oturum açın ve devam edin.

Oturum açtıktan sonra bir hatırlatma ekranı gelecek ve size hotmail hesabını kapatma konusunda bazı bilgiler sunacaktır. Bu bilgileri geçmek için ileri butonuna basın. Şimdi geçiş yaptığınız sayfada ise önemli detaylar yer alacak. Çünkü hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız bunun bazı kayıpları olacaktır. Eğer hotmail hesabınızı tamamen silmek isterseniz mail adresinizin bağlı olduğu tüm Microsoft hizmetlerinden çıkış yapmış olursunuz. Örneğin OneDrive, hotmail, Xbox, Skype gibi servis ve hizmetler artık silmek istediğiniz mail hesabı ile kullanılamayacak. Bu servisleri kullanmak için ise yeniden bir hotmail hesabı açmanız gerekmektedir. Tüm seçenekleri işaretleyip en altta yer alan mail hesabı silme nedenini belirtin. Sonrasında ise “Hesabı kapatmak üzere işaretle” butonuna basın ve hesabınızı silin. Artık outlook/hotmail hesabınız kapatıldı.

HOTMAİL HESAP DONDURMA

Hotmail kullanımında geçici problemler yaşıyorsanız ya da geçici bir süre kullanmak istemiyorsanız hotmail hesap dondurma işlemi uygulayabilirsiniz. Hotmail dondurma işlemi aslında hesap silme işlemi ile entegre içerisindedir. Hesabı sildikten sonra 60 gün içerisinde hesabınızı geri alabiliyorsunuz. Haliyle siz hesabınızı sildikten sonra Microsoft sunucularından komple silinmemektedir. 60 Gün boyunca hesabınıza giriş yaparsanız, hesap yeniden aktif olur. Böylece ani bir kararla sildiyseniz hesabınızı kurtarabiliirsiniz.

Hotmail Hesabınızı Kapatmadan Önce Okuyun!
Hesabınızı kapatmaya karar verdiğinizde tavsiyemiz bu işlemi uygulamak için bir kaç gün beklemeniz ve düşünmeniz. Her ne kadar 60 günlük hesap dondurma aşaması devreye girip geri alma süresi tanınmış olsa da, bu süre içerisinde hesaplarınızda anormal durumlar ya da veri kayıpları yaşanma ihtimali bulunmaktadır. Eğer kapatma işlemini uyguluyorsanız bir diğer tavsiyemiz ise 60 günlük süre dolmadan bir kez giriş yapıp yeniden hesabı askıya almanızdır. Böylece hesabınız devre dışı olmasına rağmen yeniden geri alma imkanınız olacaktır. Bir nevi 60 günlük süreyi 120 güne çıkartmış olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website