En popüler sosyal medya uygulamalarından kabul edilen Instagram artık hesap dondurma ve silme işlemlerini kabul ediyor. Kesin çözüm sunuyoruz size.Instagram canınızı sıkmaya başladımı instagram hesap dondurma veya bir başka ifade ile instagram hesap silme gündeme gelir. Instagram dondurma veya silmek veya kapatmak artık mümkün. İnstagram buna Hesabını Geçici Olarak Kapat ismini vermiş.

Instagram Tarihi

Tarihler 6 Ekim 2010 tarihini gösterdiğinde Instagram yayın hayatına başladı. Site diğer sosyal medya hesaplarından biraz daha farklı olarak devam ediyor. Amaç fotoğraf ve video paylaşmak. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafında kurulmuş site. Daha sonra hızla popülerleşen site 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolar bedel ödenerek satın alındı.

Şu anda 500 milyon kullanıcısı olduğu bilinmektedir. Her geçen gün kullanıcı sayısı hızla artıyor.

Instagram hesap silme

Aslında isminden de anlaşılacağı gibi aslında instagram hesabı silinmiyor. Sadece geçici veya bir daha açmamak üzere kapatmak size kalmış bir seçenek.

Instagram hesabını geçici olarak kapatmanın iyi ve kötü tarafları tabii ki tartışılabilir. İyi tarafına bir örnek vermek gerekirse; diyelim birisi sizin hesabınızı çaldı. Hesabınızı silemez. En fazla dondura bilir. Siz isterseniz İnstagram ulaşarak geri alabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma

İstagram hesabımızı dondurmak için kullanıcı girişi yaptıktan sonra Profil sayfasına tıklayınız. Açılan sayfada sağ alt tarafta Hesabımı geçici olarak kapat linkine tıklayınız.

Karşınıza gelecek sayfa aşağıdaki gibi olacaktır.

instagram hesap silme dondurmainstagram hesap dondurma

Hesabı dondurmak istediğiniz nedeni seçerek işlemi bitirebilirsiniz. Şifrenizi de gireceksiniz. Güvenlik için istenen bir uygulama.

Dikkat! Dondurduğunuz hesabı hemen aktif edemezsiniz. Bir gün filan geçmesi lazım.

Dondurduğunuz hesabı web üzerinden aktif etmek istediğinizde hata verebilir. Android veya IPhone uygulamasından aktif ediniz.

Hesabınız aktif ettikten sonra resimlerinizin geri gelmesi zaman alır. Sıkıntı etmeyin 🙂

Önemli Uyarı: İnstagram hesap dondurma işlemi haftada 1 defa yapılabiliyor. Bu süreye dikkat edin. Her gün aktif edip tekrar dondur yapamazsınız.

Karşılaşılan Sorunlar

Daha önce instagram hesabını dondurma veya silme sırasında anasayfaya yönlendirme ile karşılaşan okuyucularımız olmuş. Bu durumda normalde karşılaşılan, sık karşılaşılan bir durum değil. Yalnız mobil telefonlardan, tabletlerden hesap silme veya hesap dondurma denerseniz anasayfa yönlendirmesi ile karşılaşabilirsiniz.

Bu durumda yapabileceğiniz, geçmişi silmeyi deneyin (history). Böylece çerezler silinmiş olur ve geçmişe yönelik aldığınız hatalar büyük oranda giderilir. Yine de olmazsa, mobil veya tablet yerine instagram hesap işlemlerinizi bilgisayardan deneyin.

Eğer instagram hesap dondurma işleminizi kısa süre önce yaptıysanız ve tekrar deniyorsanız yine bu hata ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu durumda yapılacak en iyi şey birkaç gün daha beklemek ve ardından tekrar denemek.

Geri açılan Instagram hesabında resimlerin kaybolması

Bu durum dondurma işlemi gerçekleştirdikten sonra geri açılan instagram hesaplarında karşılaşılan bir durumdur. Korkulacak birşey yok. Resimleriniz güvende. Bir hafta veya on gün içinde resimleriniz geri gelecektir. Bazı durumlarda bu sürenin birkaç hafta veya birkaç ay sürdüğü de rapor edilmiştir. Bu sebepler resimleriniz geri gelmezse sabırla beklemeniz gerekmektedir. Paylaştığınız resimler gecikmeli de olsa geri gelecektir.

Yukarıda Instagram dondurma ve geri getirme ile ilgili her türlü soruya cevap verilmeye çalışıldı. Ancak yine de sorununuz varsa bize sormaktan çekinmeyin. Aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı yazarsanız editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website