Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak kullandığımız toplumsal medya aracı Instagram, meydana getirilen yenilikler ve güncellemelerle beraber daha kullanışlı bir hale gelmeye devam ediyor. Öteki toplumsal mecralarda olduğu benzer biçimde burada da kullananların talepleri devamlı ehemmiyet kazanıyor, bu doğrultuda yeni özellikler karşımıza çıkıyor.

Güncelleme: Instagram’a son görülme özelliği geldi!

Yeni meydana getirilen güncelleme ile artık Instagram’da kullananların son olarak ne vakit girdiklerini görmek mümkün. Instagram son görülme özelliği güncellemesinin bilgileri ve bu özelliğin kullanımı hakkında detaylı data için bağlantıyı tıklayın.

 

Kullananların son zamanlarda Google’da Instagram ile ilgili yapmış olduğu aramalardan görüldüğü suretiyle Instagram’da online olanları görme mevzusu öne çıkıyor. Ikimiz de buradan yola çıkarak stalkerlar ve bu durumu yaşayan tüm kullanıcılar için merak edilenleri paylaşacağız.

Kişilerin tarafındaki mavi nokta ne anlama geliyor?

Instagram’ın daha evvelde devreye almış olduğu uygulama ile arama ekranında bir kişinin adını yazdığınızda bu şahıs o an Instagram’da ise mavi bir işaret oluyor, buradan o kişinin online olup olmadığını anlayabiliyorduk. Sadece bu durum tam olarak gerçi yansıtmıyordu bu sebeple şahıs Instagram’dan çıkış yaptıktan belli bir süre sonrasında bile çevrimiçi gösterebiliyordu. Nedendir kim bilir sadece bu özellik Instagram’dan kaldırıldı ve mavi nokta özelliği artık yeni paylaşımı olan kişilerde gözüküyor.

Umudumuz bu özelliğin iyileştirmek suretiyle geçici olarak kaldırıldığı yönünde, kim bilir tam anlamıyla işlevsel hale getirilerek bu özellik kullananların hizmetine sunulacaktır.

Instagram’da Online Olanlar Iyi mi Öğrenilir?

Instagram’da bir kişinin çevrimiçi olup olmadığını iyi mi anlarım diyenler için aşağıda birkaç ipucunu paylaşacağız. Bunlardan yola çıkarak kişinin online olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İşte takip ettiğiniz kişilerin çevrimiçi olup olmadıklarını görme şekilleri.

 

Mesajlar sayfası kanalıyla: Instagram Direct üstünden kim şuan çevrimiçi, kim son olarak ne vakit girmiş görebilirsiniz. Eğer bu mevzuda detaylı bilginiz yoksa, bununla ilgili tek yapmanız ihtiyaç duyulan Instagram Son Görülme güncellemesinin detaylarına bakmak.

İkinci Yöntem: Arkadaşlarınızın beğenileri sayfasının varlığından haberdar mısınız? Size gelen beğenilerin olduğu sekmede fotoğraflarınıza gelen beğeniler, yorumlar ve takipçi bildirimleri “SEN”seçeneği altında gözükmektedir. Bu sayfada bir de “TAKİP” sekmesi vardır. Buraya giriş yaparak takip ettiğiniz kişilerin o an Instagram’da olup olmadığını görebilirsiniz. Şahıs bir fotoğraf beğenmiş ise yada yeni bir kişiyi takip etmişse naturel olarak o an çevrimiçi olduğu anlaşılacaktır.

Üçüncü Yöntem: Instagram Direct ile kişiye ileti gönderdiğinizde okundu bilgisi paylaşılmaktadır. Kişiye Instagram’dan ileti göndererek mesajın iletilme ve okunma durumuna gore o an Instagram’da olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Dördüncü Yöntem: Son Instagram paylaşımı hemen hemen yeni yapılmış ise aslına bakarsan çevrimiçidir sadece bu paylaşımdan sonrasında gelecek bildirimleri denetim etme amaçlı şahıs Instagram uygulamasında çevrimiçi olmasa bile sık sık giriş yapmış olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website