LumiWatch smartwatch, kolunuzu bir dokunmatik ekrana dönüştürür.LumiWatch projesinin prototipini, kullanıcının koluna interaktif bir deneyime bakın.Tamamen işlevsel ve bağımsız LumiWatch, vücudunuzda bir dokunmatik ekran arayüzü sağlamak için parlak, 15-lümenli bir projeksiyon modülü ve dokunmatik sensör kullanır. Cihazı açmak ve uygulamaları kontrol etmek için doğrudan kendi cildinize dokunup kaydırın.

Araştırmacılar  bu hafta, Kanada’daki SIGCHI (Bilgisayar-İnsan Etkileşimi Üzerine Özel İlgi Grubu) konferansında kendi  arayüzlerini sundular.

Smartwatch Android 5.1’de çalışır ve Bluetooth ve Wi-Fi’ye bağlanabilir. Qualcomm 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci, 768MB RAM, 4GB flash bellek ve 740 mAh lityum-iyon pil içerir.

Prototip saati yaklaşık 2 inç x 1.6 inç x 0,66 inç (50 milimetre 17 milimetre x 41 milimetre) kadar ölçer.

Bu hafta yayınlanan bir videoda , kullanıcıların LumiWatch prototipi, ekranda renkli yansıtılan görüntüleri kaydırıp vurduklarında eylemde gösteriliyor. Kullanıcılar ayrıca sürekli 2D parmak izleme yeteneklerini de göstermektedir.

Üretime geçtiğinde, LumiWatch’un yaklaşık 600 $ ‘a mal olması bekleniyor (yaklaşık olarak £ 435, AU $ 791).

Bu prototip, dokunmatik ekran projeksiyonlarında çığır açarken, ilk projektör akıllı saati değil. Şubat ayında, teknoloji şirketi Haier , kullanıcının koluna görüntüleri ışınlamak için küçük bir projektör kullanan Asu Smartwatch’ı piyasaya sürdü .

Asu Smartwatch 1GB bellek içeriyor, 1.2GHz işlemci ile çalışıyor ve entegre bir spor izci, kronometre, kalp atış hızı sensörü, GPS, 4G LTE desteği ve jiroskop içerir.

LumiWatch Özellikleri

LumiWatch projektör, derinlik sensörü, metal muhafaza ve bataryadan oluşuyor. Projektör kırmızı, mavi ve yeşil olmak üzere üç renkli lazer kullanıyor. Ayrıca projeksiyondan yansıtılan görüntü açık havada da görülebilecek şekilde tasarlanmış. LumiWatch, Qualcomm 1.2 Ghz dört çekirdekli işlemciye ve 768MB RAM’e sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. 4GB dahili depolama kapasitesine sahip olan ve Bluetooth, Wi-Fi gibi özellikleri bünyesinde barındıran LumiWatch, 740 mAh lityum iyon pile sahip. Android 5.1 işletim sistemini kullanan LumiWatch‘ın, aralıklı kullanıldığı takdirde şarjının tüm gün yetebileceği söyleniyor.Teknoloji dünyasında bir devrim yapmak isteyen araştırmacılar “Uygulamanın benimsenmesi için engeller devam etse de, çalışmamızın ilk fonksiyonel projeksiyonlu akıllı saat sistemini gösterdiğine ve teknolojide önemli bir ilerleme sağladığına inanıyoruz. Bu engellerden bazıları, arabirimi bir kol gibi bir yere yansıtmanın zorluğu. Çünkü tamamen düz değil. Genellikle bozulma ile sonuçlanıyor. Bu nedenle saat, kullanıcının mekanizmanın kilidini açmak için sola doğru kaydırdığından algılama yapıyor. Ardından, arabirimin kullanılabilmesi için projeksiyon açısını kalibre etmek ve optimize etmek için kullanıcının parmağını izliyor.” bu şekilde bir açıklama yaparak amaç ve hedeflerini ortaya koydular.LumiWatch‘ı geliştiren ekip saatin prototip modeli için belirledikler fiyat 600 dolar (Yaklaşık olarak 2500 TL).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website